Bahçeli buna ne diyecek… Birisi AKP’yi rantçılıkla suçladı, diğeri CHP’li vekile dert yandı

Cumhur İttifakı’nın MHP kanadından son günlerde Devlet Bahçeli ve AKP’yi kızdıracak açıklamalar peş peşe geliyor. İlk olarak MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, “AK Parti siyaseti, herhangi bir yerde rant varsa onu peşkeş çekmekle başlar. Şu andaki arkadaşlarımızın pozisyonu bu. Bunu o kadar gizli saklı yaparlar ki normal AK Partili olan vatandaşlar onu görmez. Bunları söyleyen artık biz olduk Karabük’te. Ondan sonra Karabüklü bunları görmeye başladı.” dedi.

KARABÜK’TE ATIŞMA

Karabük’te birbirlerine rakip olacak iki partiden AKP, bu sözlerin ardından Vergili’yi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye şikayet etti. AKP’nin Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya da MHP’lileri kızdıracak sözlere imza atarak “İnşallah 31 Mart’ta buradaki bakımsızlıktan, ilgisizlikten çökmüş bu tozlu yıpranmışlıktan inşallah 31 Mart’ta kurtulalım.” ifadesini kullandı.

“ALFRED ÖZKAN”

Vergili, geçtiğimiz haftalarda Çetinkaya’nın FETÖ okulu olan Alfred Üniversitesinden sahte diploma aldığını iddia ederek, “Ona artık Alfred Özkan diyeceğim.” dedi.

AKP’LİLERE “ŞEHİRLERİMİZE ELİNİZİ SÜRMEYİN” ÇAĞRISI

Vergili, eylül ayında da AKP’lilere “Şehirlerimize elinizi sürmeyin” çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“AK Parti’nin elinden gelen bu işler. Diyoruz ki, kardeşim bu hastaneyi üniversiteye devredelim. Biz size belediye olarak 200 dönüm yer verelim büyük bir hastane yapalım. Şimdi hastaneyi büyütmek için çözüm arıyorlar. Bu yüzden imam hatip lisesini yıkacaklar. Oradaki spor sahasını da verecekler. Yine de yetmiyor hastane için. Kim yaptı bu işi? O tarihte AK Parti il başkanı yaptı ve bir de milletvekili var işin içinde. Niye? Bizim bulduğumuz yerin toprağı sağlam değilmiş. Nerden biliyorsun sağlam olmadığını? Sağlam toprak arıyordun da Eskipazar’da kayan yere hastaneyi niye yaptınız? Kayan yere polis merkezini niye yaptınız? Madem topraktan anlıyordunuz! Ben bir tek şunu söylüyorum; AK Partili arkadaşlar bizim bu şehirlerimize elinizi sürmeyin biz gerekeni yaparız.”

AKP’YE “SESİMİZİ DUYUN” TEPKİSİ

MHP’li başkan Rafet Vergili, 2020’de ise “Partimiz mevcut hükümete Türkiye’nin bekası, devletin devamı için mücadele etsinler anlayışıyla hiçbir karşılık beklemeksizin destek vermekte, şu ana kadar hiçbir MHP’linin de iktidardan bir menfaati olmamış. İktidarın bunları bu kadar da göz ardı etmesi doğru değil. AK Parti teşkilatlarına, hatta Ankara’ya bir nebze de olsun sesimizi duyurmak isterim; Eğer bizim hiçbir beklentimiz yoksa, sizden hiçbir talebimiz yoksa, sizde hiçbir talebe cevap vermeyecek değilsiniz anlamına gelmez, bazı şeyleri çok iyi düşünmeniz lazım.” diyerek AKP’ye tepki gösterdi.

BAŞKA BİR MHP’Lİ BAŞKAN DERT YANDI: “HİZMET GELMİYOR”

Öte yandan, bir başka MHP’li başkan Elazığ’ın Ağın ilçesinin belediye başkanı Ali Uslu, CHP’li vekil Gürsel Erol’a dert yandı. Seçim çalışmaları kapsamında Ağın ilçesine giden eden Erol, AKP ve MHP’nin belediye başkan adaylarını ziyaret ederek başarılar diledi.

İlçeye hizmet gelmediğinden şikayet eden MHP’li Ali Uslu, “Bir sitenin toplam nüfusu kadar nüfusumuz var. Ağın ilçesi unutulmuş. Özellikle Baskil, Keban ve Ağın bu bölgeler unutulmuş durumda. Elazığ’da Kovancılar, Karakoçan ve Palu metropol ilçeler. Bütün projeler oralarda uygulanır. Tekerin 10 kez oraya dönmesinin yanında biz de diyoruz ki iki kez bize döndürün. Buraya kadar geldikleri için Sayın Gürsel Erol’a teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x