Suriye: İsrail’in Akdeniz’den düzenlediği saldırıda 2 asker öldü, 6 asker yaralandı

İsrail’in, Akdeniz üzerinden Suriye’ye düzenlediği füze saldırısında 2 askerin hayatını kaybettiği, 6 askerin yaralandığı açıklandı.

Suriye devletinin resmi haber ajansı SANA’nın, bir askeri kaynağa dayandırdığı habere göre İsrail, Suriye’nin Akdeniz kıyısındaki kenti Tartus’a füze saldırısı düzenledi.

Saldırının saat 17.22’de gerçekleştiğini söyleyen kaynak, kırsal bölgedeki hava savunma sistemlerinin vurulduğunu belirtti.

Akdeniz üzerinden düzenlenen saldırıda 2 askerin öldüğü, 6 askerin de yaralandığı ifade edildi.

İsrail, 2011’de başlayan iç savaşın ardından Suriye’ye hava saldırıları gerçekleştiriyor. Saldırılar çoğunlukla Suriye’ye ait olan fakat İsrail’in işgal ettiği Golan Tepeleri’nden düzenleniyor.

İsrail’in bugün hedef aldığı Tartus’ta, Rusya’ya ait bir deniz üssü de bulunuyor. Üs, Sovyetler Birliği ve Suriye arasında, 1971 yılında imzalanan anlaşmayla kurulmuştu.

İç savaş döneminde Moskova’nın Şam’a verdiği desteğin ardından üssün genişletilmesine karar verilmişti. 2017’deki anlaşma ile aynı zamanda üssün 49 yıl daha Rusya’ya ait olması imza altına alınmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x