Odatv yazdı, İrem Sak da katıldı

İnci Taneleri dizisiyle başlayan ‘pavyon’ tartışması sosyal medya gündeminde kalmaya devam ediyor. Dilber dansıyla başlayan ve elbisenin, dans kurslarının yok sattığı bir akım haline gelen olayda kimileri pavyonların kapatılması gerektiğini savundu kimileri ise dansı eğlenceli buldu.

Yalan Dünya dizisinde hayat verdiği ‘Tülay Ünlü’ karakteriyle hafızalara kazınan İrem Sak da bu konuda fikri sorulunca düşüncelerini paylaştı. Sak, konuyla ilgili, “Pavyon hep vardı bizim Yalan Dünya… Sanırım birazcık ülke değişti, yorumlar değişti yoksa pavyon hep aynıydı. O dönem de aynıydı ben 10 yaşındayken de aynıydı bence biraz tepkiler değişti yoksa pavyon pavyondu” dedi.

Yalan Dünya’da pavyonda geçen sahneleri hatırlatılan İrem Sak “Biz komedi olarak değindik ama dediğim gibi insanların yaklaşımları değişti ben şu an zamanda bizim de tepki göreceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ODATV YAZMIŞTI

Yalan Dünya’nın yayında olduğu süre zarfında pavyonda çalışan Tülay ve Zerrin karakterlerine yönelik ağır eleştirilerin bulunmadığını yazan Odatv editörü Gözde S. Kadıoğlu, dizilerin yayın tarihlerini hatırlatarak 3 karakterin halktaki yerini şu sözlerle aktarmıştı;

“Biri komedi dizisiydi, diğeri dram” dediğinizi duyuyor gibiyim, ama değil. ‘Yalan Dünya’ dizisi yayında olduğu sürece kimsenin ‘pavyon kültürünü özendiriyor’ veryansınında bulunduğunu hatırlamıyorum… Bunun yanıtı tek bir fark desek yanlış olmaz sanırım… Tülay ve Zerrin ikonları 2012’de, Dilber karakterinin ise 2024’te izleyici ile buluştu… Aradan geçen 12 yıllık süreçte Türkiye’de siyasal iklim de değişti, hatta sertleşti… Ve bu yeni iklimden etkilenenlere kurgusal dizi kahramanları bile eklendi…”

Tülay ve Zerrin’e kızmayanlar Dilber’e neden sitem ediyorGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x