Rıza Çalımbay göreve hazır: “Beşiktaş’a minnet borcum var”

Beşiktaş’ın efsane ismi Rıza Çalımbay, siyah beyazlı takımda aralık ayında yapılacak kongreye kadar görev yapmak hazır olduğunu açıkladı.

Yönetimi olağanüstü kongre kararı alan, Şenol Güneş ile yollarını ayıran ve antrenör Burak Yılmaz’a emanet edilen Beşiktaş’ta kötü gidiş devam ediyor. Camianın efsane ismi Rıza Çalımbay ise Süper Lig’de ve Avrupa’da tepetaklak olan siyah beyazlı takım için kongreye kadar elini taşın altına koymaya hazır olduğunu açıkladı.

Sabah Gazetesi’ne konuşan Rıza Çalımbay, Beşiktaş’a vefa borcu olduğunu belirtip, “Bu borcu ödemeye hazırım” dedi. İşte Rıza Çalımbay’ın açıklamaları:

“Kongreye kadar ister ağabeylik deyin, ister elini taşın altına koyma… Seve seve göreve hazırım. Ben orada doğdum, büyüdüm. Futbolculuk hayatım, her şeyim orada geçti. Böyle bir sıkıntılı durumda tabii ki takımın başına geçerim hem de seve seve geçerim, sorun yok. Çünkü neden biliyor musunuz? Benim Beşiktaş’a minnet borcum var. Yıllarca Beşiktaş’ta oynamışım, başka yere gitmemişim. Beşiktaş’ın sayesinde bir sürü şey elde etmişim.”

“Tabii ki kriz yönetmek kolay değil. Ancak kriz yaşayan takımlara çok gittim. Sonuncu sırada olan takımı bile aldım. Ben kendime her açıdan güveniyorum. Bir de kendi sistemime inanıyorum. Zaten oraya geleyim, en iyisini yaparım, daha da iyi olurum.”

“Sivasspor’u Avrupa’ya taşıdım, Türkiye’ye önemli puanlar kazandırdım. Türkiye Kupası’nı aldık. Bunlar Sivasspor’un tarihinde ilk olan şeyler. Onları başaran bir kişi, daha iyi kadrolarla ve imkânlarla daha iyisini yapabilir.”

“Beşiktaş’ın mevcut kadrosu, şampiyonluğa oynar. Ancak transferlerin yüzde 80-90’ı takıma hazır gelmemiş. Hazır gelmek çok önemli. Alınan oyuncuların kariyerleri çok iyi ama fiziki açıdan hazır olmayanlar var. Beşiktaş takımı ne ligden ne de şampiyonluktan kopar.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x